Historie a současnost výroby obuvi
ve Zruči nad Sázavou

Obuvnická výroba má ve Zruči nad Sázavou dlouholetou tradici. Již v roce 1939 zde firma Baťa začala budovat jeden ze svých výrobních závodů. Plány byly veliké, ale válka znemožnila vybudování velkolepého obuvnického centra. Po válce i po roce 1948 výroba obuvi pokračovala a rozvíjela se. Zruč se stala hlavním výrobním centrem pro výrobu dětské obuvi v Československu.

Po roce 1989 se podmínky a hodnotové vztahy změnily natolik, že v poslední dekádě dvacátého století hromadná výroba obuvi v České republice prakticky skončila a zůstalo jenom několik menších firem specializovaných na konkrétní typy obuvi.

Přes všechny tyto skutečnosti byla v roce 1996 vybudována ve firmě Sázavan Strojírny, s.r.o. výrobní kapacita na výrobu korkových fusbetů, která se postupně rozvíjela a od roku 1998 se rozšířila o výrobu lehké pracovní korkové obuvi. Firma Sázavan Product převzala tuto část výrobní kapacity a plynule navázala na všechny pozitivní výrobní a obchodní tradice výroby obuvi ve Zruči nad Sázavou.

Firma Sázavan Product s.r.o. je specializována na výrobu lehké pracovní obuvi, základem které je přírodní korklatexová stélka - fusbet. Jedná se o výrobu pracovní "zdravotní" obuvi a letní sandálové obuvi a pantoflů ve velikostech 23-50 francouzského číslování. Do této doby tato výrobní kapacita vyprodukovala přes 1,4 milionu párů korkových fusbetů.

Obuv se prodává pod značkou

V roce 2013 firma Sázavan Product s.r.o. odkoupila výrobní zařízení a technologii na výrobu dětské obuvi, do té doby prodávané firmou Mia s.r.o pod značkou „Essi“ a navázala tak na dlouholetou tradici výroby české dětské obuvi ve firmě Sázavan a také na vše pozitivní, co obuv z kolekce „Essi“ nabízí.

Obuv se prodává pod značkou

"Dobrou botu nenahradíš"